Nüfus ve Nüfûz: Türkiye’nin Durumu? Prof. Dr. Turan Buzgan

Sağlık Stratejileri ve Sosyal Politikalar Dernek Merkezimizde 17 Şubat Cumartesi günü kahvaltılı konferans gerçekleştirildi. “Nüfus ve Nüfûz: Türkiye’nin Durumu, Geleceğimiz Tehlikede mi? ” başlıklı konferans programı 09:45’te kahvaltı ile başladı.

10:30’da Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı ve Kur’anı Kerim Okuma Yarışması Final Jüri Üyesi Hafız Osman Şahin Hocaefendi’nin konuyla ilgili aşrı şerif Kur’an tilaveti ve mealinden sonra konferansa geçildi.


Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aksoy tarafından konuşmacı Prof. Dr. Turan Buzgan tanıtılarak kürsüye davet edildi.


Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Turan Buzgan sunumunda; bu çalışmanın 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu, çeşitli güvenilir kaynaklardan istatistik, veri, bilgi alındığı ve yorumlandığını ifade ederek, ülkemizde doğurganlığın 1.62’ye kadar düştüğünü; Hollanda, Danimarka, Fransa ve Gürcistan’ın bile gerisine düştüğümüzü ifade etti. Çözüm önerilerinin de yer aldığı sunum sonrası, soru-cevap ve katkı kısmına geçildi.


Oldukça rağbet gören konferansa 56 güzide katılımcı iştirak etti.

Aylık toplantılara devam edileceği duyuruldu.


Soru & Cevap Faslı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir